Zásady pro výběr nemovitosti k Vaší spokojenosti

Nákup domu nebo bytu, ve kterém strávíte desítky let, ne-li celý život, je pro každého z Vás složitým rozhodnutím. Aby Vaše rozhodování bylo správné, předkládáme Vám několik zásad pro správný výběr nemovitosti.

  1. Při koupi nemovitosti nikdy nespěchejte, není-li to nezbytně nutné, zde stoprocentně platí staré heslo, práce kvapná málo platná.
  2. Při Vašem rozhodování se nenechte tlačit prodávajícím a nedbejte na jeho naléhání, že se musíte rozhodnout rychle, že je tu spousta zájemců.
  3. Seznamte se důkladně se stavem nemovitosti a s hranicemi pozemku dle katastru nemovitostí. Nejste-li z oboru, přizvěte si odborníka, který Vám pomůže odhalit stav nemovitosti.
  4. Ujistěte se, že prodávající vlastní skutečně to, co Vám ukazuje, nejlépe dle aktuálního výpisu z katastru nemovitostí. Občas se stane, že vlastník neví, že pozemek který užívá, z části není jeho a nemusí jít o zlý úmysl.
  5. Věnujte dostatek času a pozornosti přípravě a prostudování všech předkládaných smluv.
  6. Podpisem kupní smlouvy práce kolem koupě Vaší nemovitosti nekončí. Je nutné podat příslušnému katastrálnímu úřadu návrh na vklad změny vlastnického práva. Je nutné také nemovitost pojistit, protože uzavřené pojištění nemovitosti zaniká změnou vlastníka.
  7. Nezapomeňte, že většinou je do nemovitosti zavedena voda, elektřina a další inženýrské sítě a je třeba nově sjednat jejich dodávky.
  8. S prodávajícím nebo se zástupcem realitní kanceláře jednejte seriózně, protože pouze ze vzájemné důvěry se Vám může podařit dobrý obchod.

Chcete bydlet v bytě nebo domě Vašich snů?

Pak tyto sny musíte šikovně vměstnat do částky, kterou na nákup vysněné nemovitosti máte k dispozici.

Abychom Vám snáze mohli najít byt nebo dům, který bude nejen odpovídat Vašim představám a peněžence a ve kterém se také budete cítit spokojeně dalších několik desítek let, vybrali jsme pro vás několik rad, které Vám pomohou při rozhodování, zda je byt nebo dům, který si právě prohlížíte, tím pravým.

K tomu si musíte položit několik otázek a to především, je cena prohlížené nemovitosti srovnatelná s cenami srovnatelně velkých a kvalitních domů a bytů v blízkém okolí?

Bude potřeba nějaké větší rekonstrukce a kolik bude taková práce stát?

Jak staré a v jakém stavu jsou rozvody elektřiny, vody, topení a odpadů a budou se muset v blízké době opravovat? Jak vypadá kuchyně, koupelna a její obklady a případně v jakém stavu je venkovní bazén?

Toto Vám, budoucím klientům, radí a dobrou volbu při výběru Vámi vysněné nemovitosti Vám přeje

Jiří Drtina
jednatel GARANCIA REALITY s.r.o.