Výhodnost exkluzivní smlouvy pro prodávající i kupující

Exkluzivní nebo též výhradní zprostředkovatelská smlouva garantuje prodávajícím dodržení dohodnuté nabídkové prodejní ceny a kupujícím znemožňuje smlouvat nižší cenu.

Realitní kancelář GARANCIA REALITY s.r.o. Hradec Králové chápe exkluzivitu k dané nemovitosti jako odpovědnost vůči svému klientovi a předpoklad pro seriózní a profesionální řešení daného případu.

Exkluzivita pro nás znamená povinnost se maximálně do svěřeného případu pracovně i finančně angažovat a postupovat tak, aby co nejdříve byl splněn uzavřenou smlouvou stanovený cíl.

Exkluzivní smlouva v našem provedení neznamená jakékoliv omezení pro klienta nakládat se svým majetkem zcela podle jeho vůle. V rámci exkluzivní smlouvy není naše realitní kancelář oprávněna činit za klienta jakékoliv právní úkony.

Exkluzivní smlouva neznamená pro naši realitní kancelář ani žádnou překážku v naší spolupráci s jinými realitními kancelářemi při prodeji dané nemovitosti, avšak s jasnou odpovědností vůči klientovi na straně realitní kanceláře.

Tento vztah znamená serióznost a důvěryhodnost pro potenciálního zájemce o koupi dané nemovitosti, což je důležitý předpoklad pro prodej dané nemovitosti.

Drtivá většina zájemců o koupi nemovitosti nás žádá, abychom do naší nabídky dávali jen nemovitosti s exkluzivní smlouvou, protože nechtějí riskovat ztrátu času, finančních prostředků a nezajímají je nabídky, které jsou nabízeny všude a za různé ceny.

Neuzavření exkluzivní smlouvy znamená:

Prodávající se podpisem exkluzivní smlouvy nechce zavazovat vůči jedné realitní kanceláři, ale tím převážně ošidí sám sebe, protože až 10 % z prodejní ceny stojí prodávajícího neochota uzavřít s realitní kanceláří exkluzivní smlouvu.

Proč? Protože rozhodně neplatí, že čím více realitních kanceláří nemovitost nabízí a inzeruje v médiích, tím rychleji a za vyšší cenu se nemovitost prodá.

Opak je pravdou. Mnoho realitních kanceláří totiž tutéž nemovitost inzeruje pod schválenou cenou klienta. Jedna nemovitost je tak nabízena například 5 různými realitními kancelářemi za většinou 5 odlišných cen a kupující si pak z 5 inzerátů na tutéž nemovitost logicky vybere ten nejlevnější.

Nicméně takto neseriózní makléři pak přesvědčí majitele nemovitosti, že za vyšší cenu jeho nemovitost prodat nejde. Samozřejmě, že nezajistí ani patřičný profesionální realitní servis, čímž mnohdy klienta přivede do citelného rizika.

Přijďte se osobně přesvědčit, že s námi uzavřená exkluzivní zprostředkovatelská smlouva na prodej Vaší nemovitosti, Vám přinese výše uvedené výhody.


Na Vaší návštěvu se těší.

Jiří Drtina
jednatel GARANCIA REALITY s.r.o. Hradec Králové