Jak dobře prodat svou nemovitost ?

Dobře prodat znamená prodat svou nemovitost za tržní cenu, ve lhůtě několika týdnů až měsíců s bezchybným právním zajištěním a s obvyklými náklady na prodej nemovitosti. V takovém případě můžete být spokojeni, neboť dobře prodat, tj. za výše uvedených podmínek, není snadné a vyžaduje velké úsilí.

Pokud někdo spoléhá na to, že prodá svoji nemovitost za přemrštěnou cenu, tak většinou neprodá nebo se takový prodej prodlužuje na dobu několika měsíců, nezřídka na dobu delší než 1 rok.

Nereálné nadhodnocení prodejní ceny vede k tomu, že taková nemovitost „visí“ měsíce v nabídkách realitních makléřů s tím, že potenciální kupci čekají a sledují, až majitel sleví na přijatelnou cenu.

Je jen málo lokalit, které jsou tak atraktivní, že v nich stojící nemovitosti jsou prodejné za jakýchkoliv podmínek.

Nereálné požadavky prodávajících se při prodeji často obrací proti vlastníkům nemovitostí a ti jsou v těchto případech mnohdy nuceni slevit více, než na cenu obvyklou, protože lidé, kteří by si nemovitost koupili dříve za cenu obvyklou, už dávno budou bydlet někde jinde.

Proto nejdůležitějším úkolem při prodeji nemovitosti je stanovit reálnou prodejní (tržní) cenu.

Reálnou prodejní cenu domu nebo bytu neurčuje prodávající, ani realitní kancelář či odhadce nebo soudní znalec.

Reálnou prodejní cenu určují ostatní, kteří podobné byty nebo domy ve vašem okolí prodávají. Pokud budou tyto ceny vysoké, získáte podobnou částku i za váš dům.

Pokud však budou nízké a vy budete požadovat mnohem více, budou se kupující zákonitě ptát, proč by měli za váš dům či byt dávat tolik peněz, když si obdobnou nemovitost se stejným vybavením a počtem místností mohou koupit o dva vchody či dvě ulice dál a za částku o několik desítek tisíc nižší. A zákonitě si vyberou tu druhou.

Stanovení ceny, která vám přinese z prodeje co nejvíce peněz a která ale současně bude odpovídat situaci na trhu v dané lokalitě je tedy úkol těžký a nesmírně důležitý.

Pracovníci realitní kanceláře GARANCIA REALITY, s.r.o., se sídlem v Hradci Králové Vám pomohou určit maximálně dosažitelnou reálnou prodejní cenu vaší nemovitosti.